HK "Liepāja" uzvar HS "Rīga" un pusfinālā sacentīsies ar HK "Mogo"

Sestdien, 11. martā "LOC" ledus hallē HK "Liepāja" izšķirošajā 1/4fināla spēlē ar 5:1 (1:1, 2:0, 2:0) izcīnīja uzvaru pār HS "Rīga", tādējādi uzvarot sērijā ar 3:2.

Izšķirošā mača rezultātu pirmās trešdaļas 13. minūtē atklāja liepājnieki, kad skaitlisko vairākumu izmantoja Egils Kalns, precīzi metot no vidējād distances. Rīdzinieki centās atspēlēties, taču bieži aizmirsa par aizsardzību, ļaujot liepājniekiem izveidot daudzus bīstamus pretuzbrukumus, kur pavisam maz trūka, lai rezultāts kļūtu lielāks. Taču laukuma saimnieki savas iespējas neizmantoja, bet trešdaļas izskaņā pēc izcilas Renāra Undeļa piespēles Artjoms Pankevičs panāca izlīdzinājumu – 1:1.

Otrās trešdaļas astotajā minūtē Kārlis Ozoliņš burzmā rīdzinieku vārtu priekšā tomēr dabūja ripu pāri vārtu līnijai, izvirzot vadībā liepājniekus. Savukārt trešdaļas vidū Kristers Freibergs realizēja divu vīru skaitlisko pārsvaru, panākot 3:1. Otrās trešdaļas atlikušajā daļā pārsvars piederēja liepājniekiem, bet palielināt pārsvaru valsts čempioniem neizdevās un pirms trešās trešdaļas intriga saglabājās.

Pēdējās trešdaļas ievadā jautājumi par mača uzvarētāju tika noņemti. Egils Kalns un Leonards Rimjāns pusotras minūtes laikā divas reizes pārspēja rīdzinieku vārtsargu Jāno Vori, panākot 5:1. Laikam ritot mazinājusies arī rīdzinieku degsme un mačs tiks aizvadīts līdz galam, liepājniekiem izcīnot pārliecinošu uzvaru.

Līdz ar šo uzvaru „Liepāja” turpina savu pērn izcīnītā titula aizstāvēšanu. Pusfināla sērijā liepājniekiem pretī stāsies regulārā čempionāta uzvarētāji „Mogo” hokejisti. Citā pārī par ceļazīmi finālā tiksies „Kurbads” un „Zemgale”/LLU. Sēriju pirmās divas spēles notiks Rīgā un Ogrē 14. un 15. martā.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Latvijas hokeja virslīga, “play off”, ceturtdaļfināls

Liepāja – HS Rīga 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Vārti: 12:12 Kalns (Tūbelis, Diļevka) 1:0, 17:46 Pankevičs (Undelis, Šišļaņņikovs) 1:1, 27:05 K.Ozoliņš (Lavrovs) 2:1, 31:36 Freibergs (Tūbelis, Diļevka, vair.) 3:1, 40:33 Kalns (Diļevka) 4:1, 42:09 Rimjāns (Korņilovs, Žučkovs) 5:1.
Soda min: 34-24.
Vārtsargi: Miščuks – Voris (42:09 Romanovskis).

Metieni: 39:19